Будівництво басейнів

Будівництво басейнів

post image

Сучасні технології дозволяють встановити басейн практично на будь-який територію. Існує безліч конструкцій басейнів — від легких збірно-розбірних систем до капітальних бетонних споруд.

Перед будівництвом басейну слід визначити, яку функцію він буде виконувати. Від цього будуть залежати розміри і конструкція майбутнього басейну, а також технологія монтажу при спорудженні.

Процес будівництва басейну складається з двох етапів: створення чаші та встановлення системи обслуговування. Чаша утримує обсяг води. Для цього вона повинна бути герметична і міцна до зовнішніх впливів.

Басейни бувають двох типів: скіммерні та переливні. У скіммерних басейнах верхня забруднена вода збирається за допомогою скімерів — спеціальних зливних кошиків, а з нижніх шарів — за допомогою донного зливу. Після очищення вода повертається в чашу через стінні форсунки. У переливному басейні брудна вода переливається через кромку жолоба і потрапляє в переливний бак. Очищена вода подається з рівномірно розташованих донних форсунок і витісняє забруднений поверхневий шар води. Циркуляцію водних мас забезпечують насоси, обладнані фільтром попереднього очищення. Далі вода подається в спеціальну фільтруючу установку, яка відповідає за очищення води від органічних і механічних домішок. Установка складається з фільтрувальної ємності з робочим завантаженням — кварцовий пісок, і насоса, які з'єднані між собою клапаном.

Система знезараження. При будівництві басейнів також слід встановити пристрій для знезараження — ультрафіолетову лампу, озонатор або автоматичну станцію дозування хімікатів. Найчастіше використовується хлор, як найбільш ефективне з економічної точки зору засіб.

Фільтрувальні установки. Більшість установок належать до засипними типу. Фільтруючим середовищем є кварцовий пісок або шари піску, гравію і гідроантраціта. Засипку іноді доводиться чистити зворотним потоком води, яку потім необхідно зливати в каналізацію. Після 2-3 років пісок рекомендується замінити. При виборі фільтруючої установки для будівництва басейну необхідно визначити номінальну швидкість фільтрації, яка не повинна перевищувати 50 м3/год. При більшій швидкості вода дуже швидко долає шар піску, де не встигає затримуватися бруд. Тобто, чим більше діаметр фільтруючої ємності, тим краще, але тим вище ціна і більше споживання електроенергії. Також необхідно визначити продуктивність системи фільтрації. За санітарними нормами вода в басейні повинна очищуватись 3 рази на добу. Це визначається множенням обсягу чаші на три і ділиться на кількість годин роботи на добу. У більшості випадків час роботи можна прирівняти до 15-ї години (10 годин днем і 5 годин вночі).

Розміщення. Басейн слід розміщувати на відкритому місці, де його буде висвітлювати сонце, і якнайдалі від листопадних дерев. У будь-якому випадку краще уникати посадок безпосередньо біля басейну. Місцезнаходження вашого саду буде впливати на вибір кольору для інтер'єру при спорудженні басейну, а обробка покриття повинна поєднуватися з бруківкою на терасі, що прилягає до нього. Бруківка, що оточує басейн, має складатися з текстурованого матеріалу, оскільки деякі поверхні стають слизькими, коли намокають.

Види бассейнів:

Плавальний басейн вільних форм. При спорудженні плавального басейну, слід враховувати його поєднання з геометрією саду, а також заздалегідь спланувати архітектурний зв'язок з будь-якою структурою, прилеглою до нього. Хоча басейни вільних форм можуть добре виглядати у великому саду, складності у їх обслуговуванні здатні погіршити цей ефект. Спорудити басейн вільних форм буває складно, навіть якщо його конструкція виконана за індивідуальним проектом, а не за стандартами виробника. Басейн вільних форм складно вписати в загальний план саду: він залишає кутові ніші, його складніше облицьовувати і набагато дорожче обслуговувати. При цьому, будівництво басейнів, які продовжують форми садової ділянки і стають важливою ланкою у зв'язку між садом і його розташування, може створювати особливий видовищний ефект.

Крім стаціонарних басейнів існують полегшені варіанти конструкцій, призначені для сезонного використання - надувні і збірно-розбірні басейни. Переваги таких басейнів: легкість і мінімальні витрати часу на монтаж, можливість транспортування, можливість зимового зберігання в будинку, цінова доступність, а також вони не потребують будівельних робіт.

Надувні басейни. Перед встановленням басейну необхідно підготувати рівну площадку, очищену від гострих каменів і сучків. Зазвичай в надувних басейнах використовують ємності розміром від 2,5 до 5 м, і глибиною від 0,7 до 1,2 м. Їх чаша виготовлена у вигляді здвоєного чохла з міцної ПВХ-плівки. Стійкості конструкції надає кромка борту, яка оснащена порожнистої камерою, в яку за допомогою насоса накачують повітря. У набір елементів для монтажу також входять системи фільтрації і циркуляції води, що дозволяє використовувати басейн тривалий час.

Збірно-розбірні басейни. Будівництво басейну полягає в складанні та встановлення каркасної конструкції з нержавіючої сталі. Розрізняють стрижневий і листовий каркас. Борт листового каркаса є цілісним металевим листом. Стрижневий каркас містить верхній обруч, зібраний з металевих прутів. Основа встановлюється на сталевих підпорах. Чаша виготовлена з ПВХ-плівки. Стрижневий басейн зручно та легко монтувати на рівному майданчику у будь-якому куточку садової ділянки. У комплект басейну входять вертикальні й горизонтальні стійки з кріпленнями, пластиковий мішок-чаша, фільтрувальна установка з насосом. Листовий каркас вважається більш складною конструкцією. Монтаж такого басейну рекомендується довірити майстру.