Перголи

Перголи

post image

Пергола — крита алея з в'юнких рослин. Перголи являють собою ряд з'єднаних арок або ряд арок, зроблених поперек саду, щоб створити тінь у внутрішньому дворику або місці, де стоять лавки. Крім того, це ефектна демонстрація в'юнких або сланких рослин.

Такі арки — приваблива деталь кожного саду. Їх легко побудувати і вони стануть постійною рамою і опорою для рослин типу шпалерних троянд.

Важливо, як розташована пергола на ділянці. Вона може пов'язувати різні зони саду або відокремлювати місце для відпочинку. Часто перголу встановлюють так, щоб вона відокремлювала декоративну частину ділянки від городу.

Стиль оформлення пергол повинен співвідноситись із зовнішнім оформленням будинку для об'єднання внутрішнього та зовнішнього простору будинку в єдине ціле. При цьому в перголі не має принципового значення озеленення вертикальних площин, адже головне щоб була тінь, а отже закритий рослинами дах. В’юнким рослинам цілком вистачає опорних конструкцій, щоб піднятися наверх.

Конструкція перголи складається з вертикальних несучих стовпів (колон) і гратчастого даху. На задній частині перголи іноді роблять ґрати, щоб рослинам було легше витися (така конструкція називається навіс).

При спорудженні перголи важливо дотримуватися пропорції. Конструкція повинна бути трохи більше завширшки, ніж заввишки. Найбільш доцільною буде висота в межах 220х250 см. Занадто низька конструкція може бути затісною. Надмірно висока конструкція виглядає досить нестійкою, хоча потрібно пам'ятати, що переплетена ліанами вона здається нижче, ніж є насправді.

Встановлювати перголу потрібно міцно і ґрунтовно: в'юнкі рослини під поривами вітру створюють велике навантаження. Дерев'яні стовпи слід забетонувати або по периметру перголи зробити цегляну кладку і закріпити стовпи на металеві скоби.

Шпалери зазвичай у формі відкритих решіток, зроблених з тонких дерев'яних рейок, є однією з недорогих форм для саду. Вони найчастіше використовуються в якості опори для в’юнких рослин, але можуть грати і чисто декоративну роль. Їх можна кріпити до стін, щоб закрити непривабливі деталі будівлі, або прикріплювати до стовпів, утворюючи гратчастий паркан. Також їх можна використовувати для стін і дахів садових споруд.

Зазвичай перголу роблять з дерева природного вигляду, використовуючи при цьому сухі балки дуба або сосни. Бажано вкрити їх антисептичними сумішами, які не закривають натуральну структуру деревини (наприклад "Пінотекс"). Для будинку в сучасному стилі більше підходять металеві труби у бетонній основі. Головне, щоб матеріал, з якого зроблена пергола, гармоніював з обробкою будинку та бруківкою на доріжках.