Готуємо троянди до зими

Готуємо троянди до зими

post image

Як захистити троянду від морозів?

При дотриманні простих правил підготовки, троянди успішно зимують у нашому кліматі. Але слід пам'ятати, що крім правильної підготовки до зими, запорукою їх успішного зимування є дотримання основних правил агротехніки протягом усього року. До зими троянди слід готувати заздалегідь, щоб забезпечити гарне визрівання пагонів.

Для цього необхідно:

- внести добрива, що містять азот, не пізніше середини серпня;

- скоротити частоту поливів у кінці літа;

- внести фосфорні та калійні добрива у кінці серпня — початку вересня;

- прищипувати верхівки зростаючих пагонів і не видаляти зав'язі з середини вересня.

Укриття троянд на зиму відбувається у кілька етапів.

1. Обрізання

Обрізання проводять безпосередньо перед укриттям. Дуже важливо дотримуватися термінів: при раптовому потеплінні раннє обрізання може спричинити проростання бруньок. В першу чергу вирізають усі недостиглі паростки і жировики, адже вони можуть призвести до загибелі рослини. На дозрілих паростках до самих заморозків будуть проростати бруньки і верхівкові паростки.

Чайно-гібридні троянди обрізають наполовину. Поліантові, флорібунда, почвопокривні, мініатюрні і паркові — на одну третину. У плетистих троянд обрізають недостиглі паростки і жировики. Якщо троянда стара і паростків більше десятка — вирізують слабкі і ті, яким більше трьох років. Старе листя видаляють до прилистников. Варіант техніки укриття може регламентувати висоту обрізання, однак слід пам'ятати, що деяким групам садових троянд коротке обрізання не підходить.

2. Профілактичне обприскування

Профілактичне обприскування троянд від грибних хвороб проводять 3-5% розчином залізного купоросу або бордоською сумішшю. Також необхідно обробити землю навколо троянд.

3. Підгортання

Кущі троянд підгортають сухою землею змішаної з піском. Висота підгортання становить від 10 до 25 см. Торф і тирсу для підгортання використовувати не можна. Дані матеріали вбирають вологу і промерзають взимку. Підгортання проводитися для захисту місця щеплення і сплячих бруньок від холоду.

4. Укриття

Найкраще вкривати троянди з приходом постійних морозів. Коли температура падає нижче -7 ° С. На сьогоднішній день найбільш якісні укриття роблять з агроволокна (спанбонду). Навколо підготовлених кущів троянд встановлюють каркасні конструкції, які утеплюють подвійним шаром матеріалу для укриття - агроволокном (спанбонду). Даний матеріал захищає троянди від холоду, вітру, а також від перепаду температур. Для зимового укриття слід використовувати агроволокно щільністю 50 г/м². У разі відлиги укриття можна провітрювати.

Також для укриття троянд можна використовувати ялиновий і сосновий лапник. Вони затримують сніг над трояндами. Щоб знизити навантаження від сніжної маси і створити об'єм повітря, який оберігає троянди від переохолодження, можна встановити над кущами легкий дротяний каркас і накрити його зверху великими гілками. Таке укриття буде легко провітрюватись.

Не рекомендовано використовувати для укриття герметичні конструкції з різних плівок. На сонці під пластиковою оболонкою застоюється тепло і утворюється конденсат. Вночі через велику кількість вологи рослини замерзають.

Як вкривати штамбові троянди?

Вид обрізки штамбових троянд залежить від того, яка троянда прищеплена на штамб. Якщо прищеплена чайно-гібридна, то і обрізати її необхідно, як чайно-гібридну, якщо в'юнка — як в'юнку. Незалежно від типу прищепленої троянди у штамбових троянд вирізають всі слабкі і недозрілі паростки, а також видаляють всі паростки нижче місця щеплення.

Для укриття штамбові троянди пригинають до землі, фіксуючи нахил. Молоді штамби, пригинаються легко, особливо якщо при посадці передбачений легкий нахил штамба до землі. Старі екземпляри підкопують з протилежної до нахилу сторони. Кореневу шийку засипають ґрунтом.

Крону укладають на підстилку з обраного матеріалу для укриття. Зверху над кроною і штамбом роблять укриття. У разі якщо штамб троянди дуже потужний і немає можливості пригнути його до землі, можна спорудити каркасну конструкцію і утеплити її матеріалом для укриття. В'юнкі троянди знімають з опор і вкривають так само як і штамбові.