Альтанка

Альтанка

post image

Класична альтанка являє собою садову споруду з дверима та заскленими віконними прорізами. Розміри, форма і конструкції альтанок залежать від фантазії та смаку власника садової ділянки.

Є два типи засклених альтанок: альтанки для відпочинку та альтанки-кімнати. Перші характеризуються меншими розмірами і великою кількістю вікон. Другі — більше за розмірами, але менш відкриті, так як в них менше вікон. Іноді альтанці надають вид китайської пагоди або дерев'яної хатинки. Обраний стиль альтанки повинен гармоніювати із загальним стилем саду та інших будівель.

Ще один вид альтанок — бельведер або зелена альтанка. ЇЇ особливість — ґратчасті (не засклені) стіни. Конструкція такої альтанки дозволяє безпосередньо, а не через вікна, милуватися природою. Сьогодні грань між бельведером та альтанкою практично стерлася: цим будівлям стали притаманні загальні елементи в різних комбінаціях.

Дуже популярна традиційна альтанка, проте кожен майстер намагається внести в проект щось нове. Так народжуються оригінальні рішення альтанок, завдяки яким не тільки сама будівля, а й вся ділянка набуває неповторні риси.

Замовивши проект альтанки у професіоналів, можна отримати відмінний результат, в якому будуть втілені всі ваші ідеї. Але перш ніж звертатися до фахівців, необхідно проаналізувати свої вподобання та обдумати ряд питань, пов'язаних з вибором конструкції альтанки.

Спочатку необхідно визначитися: для чого потрібна альтанка? Залежно від призначення альтанки стане зрозуміло: чи буде це велика ґрунтовна споруда або маленьке затишне місце.

Розглядаючи варіанти побудови альтанок і бельведерів, можна відзначити, що їх різноманітність визначають:

- стиль;

- особливості конструкції та пропорції споруди (наявність фундаменту, кількість опорних стійок, решіток, вікон і дверей, форма даху та ін.);

- використаний матеріал (дерево, камінь, пластик, дахове покриття та ін.);

- оформлення.

Вибір стильового рішення альтанки найбільш важливий. Саме воно створить необхідну атмосферу, в якій вам захочеться проводити максимум часу. Не обов'язково строго відповідати стилістичним канонам. Вам достатньо зрозуміти принцип стильового рішення для альтанки і побудувати її на основі тих чи інших мотивів.

Приклади стильового рішення альтанок:

Класична альтанка. Альтанки в цьому стилі відрізняються чіткими пропорціями. Цей стиль часто вибирають люди з високим достатком і високою діловою активністю. Невимушена атмосфера та презентабельна обстановка альтанки сприяє обговоренню справ з партнерами або ж відпочинку з сім'єю.

Класичний стиль альтанки можна втілити не тільки в будівлях з цегли та каменю. Використовуючи різні комбінації будівельних матеріалів (скло, бетон, керамічні конструкції і т.д.), різні види дерева, в тому числі і декоративні породи, можна створити неповторний вигляд вашого місця для відпочинку.

Характерні риси альтанок класичного стилю — чіткі обриси, відсутність декоративних надмірностей, простота форм і вишуканість

Альтанку класичного стилю можна доповнити, якщо перед нею розбити невелику газонну галявину, оточену з одного боку деревами і вимостити кам'яною плиткою доріжку, що веде до будівлі.

Альтанка в стилі кантрі. Таку альтанку можна побудувати у вигляді відкритих зрубів, сільських будиночків, притулків, стилізувати під українську хату, хатинку лісника та ін.

Природний «лісової» стиль альтанки. Дуже природно виглядають альтанки, виконані в «лісовому» стилі, який передбачає, що зведена будівля органічно впишеться в ландшафт. Наприклад, це може бути маленька альтанка з переплетених між собою гілок, влаштована у вигляді гнізда лісової птиці. Образ альтанки, як лісового будиночка, можна посилити, якщо всередині на стіні повісити букетики безсмертника або чебрецю. Такі декоративні елементи добре поєднуються з меблями, стилізованими під сільські, наприклад, лавкою і столом простої конструкції.

Східний стиль альтанки. Для будівництва таких альтанок використовують дерево, каміння, цеглу спільно з матовим або органічним склом, що імітує папір. Також це можуть бути витончені та мініатюрні альтанки з розсувними дверима-ширмами.

Сучасні стилі (конструктивізм, мінімалізм, модернізм та ін.). Певне конструктивне рішення альтанки завжди закладає основу стилю. Конструкція грає важливу роль в побудові сучасних альтанках. У таких спорудах різні елементи, які утворюють форму-скелет, не тільки не ховають, а й навпаки, підкреслюють. Наприклада, альтанка, сконструйована з металевих труб, з використанням пластику, скла і металу.

Вивчивши традиційні стилі альтанок, можна мати чітке уявлення, в якому напрямку йти, зводячи альтанку у власному саду. Але, сьогодні, завдяки химерній грі автора, гармонійно існують елементи, різні за стилем, але які складають єдине ціле. Наприклад, мінімалізм та строгий відбір декоративних елементів — підхід багатьох сучасних дизайнерів — дозволяє створити особливе художнє середовище, що в якійсь мірі нагадує театральну декорацію. При поєднанні різних стилів альтанки необхідно витримати баланс, спираючись на почуття міри і смак, що не так просто для конструктора-початківця. Іноді не варто ризикувати і краще зупинитися на чомусь певному або втілити в життя проект, що сподобався та задовольняє всі потреби.

Побудована альтанка може змінитися завдяки її озелененню. Альтанка, оформлена зеленню і квітами, виглядає дуже привабливо.

Живі рослини, посаджені навколо альтанки, здатні в міру свого зростання міняти зовнішність. Слід дотримуватися принципу при оформленні альтанки: високорослі екземпляри і ліани повинні перебувати на задньому плані, безпосередньо біля стін альтанки. Перед ними повинен розташовуватися середній план, що включає в себе середньорослі рослини. Сланкі та низькорослі представники флори повинні займати перший план альтанки.

У фітодизайн також існують інші способи оформлення. Наприклад, можна створити мальовниче і невимушене природне середовище дикої кам'яної хатини, покривши мохом каміння підстави альтанки або спрямувавши довгі батоги хмелю або виноградної лози по її стін.